Nie ma potrzeby mozolnego szorowania bardzo brudnych naczyń zmywakiem. Wystarczy namoczyć je w wodzie z dodatkiem kilku kropli płynu Pur. Bardzo ułatwi to zmywanie. Warto spróbować!
Przy stosowaniu płynu Pur nie ma konieczności ręcznego wycierania naczyń. Wyjątkowy połysk naczyń po wyschnięciu można uzyskać ustawiając je na suszarce. Sztućce należy umieścić w odpowiednim pojemniku do suszenia, uchwytami do dołu. Czyste, wypłukane naczynia wyschną łatwo i higienicznie na powietrzu.
Wskazówka: aby na szklankach nie pozostały ślady wody, należy do suszenia ustawić je do góry nogami na czystej bawełnianej ściereczce.
Jeśli chcemy oszczędzić sobie wysiłku, można namoczyć naczynia z zaschniętymi resztkami żywności w wodzie z dodatkiem kilku kropli płynu Pur. Bardzo ułatwi to zmywanie. Warto spróbować!
Zasadniczo, wszystkich płynów do zmywania Pur można używać bez rękawiczek.
W przypadku bardzo wrażliwej skóry, zalecamy skorzystanie z płynów Pur Sensitive Aloe Vera lub Sensitive »zarte Duftessenzen«. Produkty z serii Pur Sensitive nie tylko skuteczniej rozpuszczają tłuszcz, lecz także chronią skórę dłoni dzięki zastosowaniu wysokiej jakości formuł polecanych przez dermatologów.
Aby otworzyć butelkę, należy pociągnąć dozownik do góry. Wlać kilka kropli płynu do mycia naczyń Pur do wody do zmywania, najlepiej lekko pochylając butelkę. Po użyciu można nacisnąć dozownik, aby go zamknąć.
Dozownik płynu Pur można obracać we wszystkich kierunkach, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby prawo- i leworęczne.
Czy wiedzieli Państwo, że włożyliśmy wiele wysiłku w opracowanie dozownika, który jest symbolem płynu Pur tak samo, jak jego rozpoznawalne na pierwszy rzut oka opakowanie?
Wszystkie wykorzystywane przez nas środki powierzchniowo czynne są przyjazne dla środowiska i ulegają biodegradacji (zgodnie z testem 301 OECD). Opakowanie (PET) jest w 25% wykonane z materiału z odzysku i może być powtórnie przetworzone.
Płyn do mycia naczyń Pur gwarantuje odpowiednią czystość naczyń. Nie ma konieczności stosowania innych płynów do zmywania o właściwościach antybakteryjnych, ani z uwagi na zdrowie, ani na środowisko naturalne.
Zanurzenie spłukanych naczyń w gorącej wodzie z dodatkiem kilku kropli płynu Pur pozwoli całkowicie usunąć z nich resztki żywności.
Płyn do mycia naczyń Pur można wykorzystywać do mycia wszystkich materiałów. Przy myciu szkła, porcelany, plastiku, stali nierdzewnej i srebra Pur sprawdzi się doskonale i będzie chronić cenną zastawę.
To jednak nie wszystkie zastosowania tego płynu. Można wykorzystywać go do mycia sprzętu kuchennego, powierzchni zmywalnych, szkła, szyb i usuwania tłustych plam z odzieży. Jak widać, możliwości płynu Pur są niemal nieograniczone. Do czego Państwo go używają?
Aby uzyskać najlepsze wyniki zmywania i utrzymać higienę, należy regularnie wymieniać gąbki i ściereczki do zmywania, a bawełniane ścierki prać w temperaturze 60° C. Szczotki do naczyń najlepiej myć w zmywarce.
Odkręcić ciepłą wodę i dodać niewielką ilość płynu do mycia naczyń Pur zgodnie z dozowaniem produktu. Odpowiednie dozowanie zależy od twardości wody. Zbyt duża ilość piany może utrudnić wysychanie naczyń.
W pierwszej kolejności umyć szklanki, kubki i sztućce, a potem bardziej zabrudzone naczynia. Na końcu umyć garnki i patelnie, aby optymalnie wykorzystać wodę do zmywania.
Należy posortować naczynia, aby uzyskać najlepsze efekty zmywania. Optymalna kolejność zmywania jest następująca: szkło, porcelana, sztućce, garnki.
Aby ułatwić sobie zmywanie, warto namoczyć rondle z zaschniętymi resztkami potraw w wodzie z dodatkiem kilku kropli płynu do mycia naczyń Pur.
Resztki żywności (np. szpinaku czy jarmużu) wytrzeć ręcznikiem papierowym, aby uniknąć zbyt częstej wymiany wody podczas płukania.