Skip to Content

Sprytne kuchenne triki: ułatw swoje codzienne gotowanie!

Kuchnia jest często pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu. To tutaj gotujemy, krzątamy się, a nawet przyjmujemy gości. Nic więc dziwnego, że kuchnia wymaga częstego sprzątania! Chcesz dobrze się bawić i sprytnie podejść do mycia naczyń? To możliwe dzięki naszym trikom i zabawom. Czerp inspirację i dziel się pomysłami z rodziną i znajomymi, aby ułatwić im codzienne sprzątanie.

Nakarm zmywarkowego potwora

Upiększ front swojej zmywarki w zabawną zwierzęcą postać, korzystając z folii samoprzylepnej.
Wspólnie z dziećmi nakarm zmywającego zwierza. Możesz stworzyć lwa, słonia, królika albo jakąkolwiek inną istotę, która przyjdzie Ci do głowy. Pobierz nasze ulubione wzory!
Powiedz dzieciom, że zwierzaka trzeba regularnie karmić i opublikuj zdjęcie w mediach społecznościowych, aby zainspirować innych rodziców.

Dzielenie się zmywarką

Udostępnij swoją zmywarkę sąsiadom i znajomym, aby zmywanie było jeszcze bardziej ekologiczne. Wspólne oczekiwanie na czyste naczynia możecie umilić sobie posiłkiem. To doskonałe rozwiązanie dla studentów i osób mieszkających samotnie.

Porady kuchenne: oszczędne zmywanie naczyń

Podczas przygotowywania różnych potraw odruchowo wkładamy kolejne sztućce, talerze, patelnie i garnki do zmywarki. W konsekwencji po każdym gotowaniu musimy włączać cykl zmywania. Warto jednak zastanowić się dwa razy przed umieszczeniem czegokolwiek w zmywarce.

Przykładowo, jeśli używasz deski do krojenia, pamiętaj o właściwej kolejności. Rozpocznij od warzyw (od tych mniej aromatycznych, po cebulę), a dopiero później pokrój mięso. Dzięki temu nie będziesz musiała używać kilku desek do krojenia. Podobnie postępuj ze sztućcami i akcesoriami. Przed włożeniem ich do zlewu, pomyśl, czy za kilka minut nie będziesz musiała ich ponownie użyć.

Odkładaj wszystkie naczynia i sztućce na blat, a dopiero po zakończonym gotowaniu wsadź je do zmywarki lub umyj w zlewie. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporo wody! Koniecznie sprawdź także nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo załadować zmywarkę!

Wybieraj właściwe przepisy

Kuchenne triki odnoszą się także do wyboru właściwych przepisów. W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na dania „jednogarnkowe”. Oznacza to, że podczas ich przygotowywania nie będziesz musiała używać wielu patelni i garnków. Pozwoli to nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale i wody (a przy okazji pieniędzy)!

Dodatkowe kuchenne triki

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, aby ułatwić sobie proces sprzątania kuchni i zmywania naczyń? Oto krótka lista naszych ulubionych porad kuchennych:

  • Przygotowujesz sos czosnkowy i zamierzasz wymieszać jogurt naturalny z czosnkiem? Wcale nie musisz wyciągać w tym celu dodatkowej miseczki. Możesz to zrobić w opakowaniu od jogurtu!
  • Podczas gotowania przypaliłaś ulubiony garnek? Nic straconego! Wystarczy, że zasypiesz przypalone miejsce solą, dodasz odrobiny wody i pozostawisz na kilka godzin. Po tym czasie umyj garnek płynem do naczyń.
  • Po gotowaniu płyta kuchenna jest brudna i wygląda nieestetycznie? Ją również możesz przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń Pur.

Obawiasz się bałaganu? Niepotrzebnie!

Po spędzeniu kilku miłych chwil w towarzystwie bliskich w ramach ruchu #ENJOYTOGETHER nie musisz martwić się brudnymi naczyniami.
Dzięki produktom Somat i naszym kuchennym trikom przywrócenie naczyniom czystości nie stanowi problemu.
Skuteczne receptury usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak tłuszcz i przypalona żywność, dzięki czemu możesz spędzić z najbliższymi jeszcze więcej czasu!

Obawiasz się bałaganu? Niepotrzebnie!

Po spędzeniu kilku miłych chwil w towarzystwie bliskich w ramach ruchu #ENJOYTOGETHER nie musisz martwić się brudnymi naczyniami.
Dzięki produktom Somat przywrócenie naczyniom czystości nie stanowi problemu.
Skuteczne receptury usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak tłuszcz i przypalona żywność, dzięki czemu możesz spędzić z najbliższymi jeszcze więcej czasu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  • Poznaj inicjatywę #ENJOYTOGETHER

  • Kto powiedział, że zmywanie musi być nudne? Z naszymi wskazówkami i grami zabawa gwarantowana! A dzięki naszym skutecznym produktom zmywanie to bułka z masłem!

  • Znajdź idealny przepis i spraw przyjemność najbliższym przy kolejnym wspólnym spotkaniu.