Skip to Content

Umyj swoją kuchnię za pomocą płynu do naczyń

Naczynia są umyte i suszą się na suszarce, a Ty odpoczywasz przy stole. Koniec pracy, prawda? Nic bardziej mylnego. Jest jeszcze wiele miejsc w kuchni wymagających wyszorowania, aby pozbyć się brudu, resztek jedzenia oraz tłuszczu, które pojawiają się w wyniku codziennego użytkowania kuchni oraz przygotowywania posiłków. Na szczęście nie musisz wychodzić z domu i kupować specjalnego środka do czyszczenia każdego miejsca w kuchni. Płyn do naczyń Pur to świetny środek do czyszczenia kuchni.

Środek do czyszczenia blatu kuchennego: wykorzystaj płyn do naczyń

Masz pod ręką pustą butelkę ze spryskiwaczem? Wypełnij ją ciepłą wodą i dodaj jedną kroplę płynu do naczyń Pur. Łagodnie wstrząśnij butelką, aby wymieszać płyn do naczyń i wodę, a następnie spryskaj powierzchnie blatów i wykorzystaj roztwór jako środek do czyszczenia. Wytrzyj blaty czystym ręcznikiem. Pamiętaj o regularnym odświeżaniu tej mieszaniny w celu zachowania jej skuteczności.

Jeżeli nie masz butelki ze spryskiwaczem, możesz alternatywnie wlać kilka kropel płynu do naczyń do miski z ciepłą wodą. Zamocz gąbkę w tym roztworze, aż wchłonie wodę i płyn do naczyń, a następnie dobrze ją wyżymaj, aby woda nie kapała. Wytrzyj blaty kuchenne miękką stroną gąbki, usuwając brud, aż zaczną ponownie lśnić.

Roztwór ten świetnie działa w przypadku większości blatów, szczególnie podatnych na smugi. Smugi pojawiają się z powodu tłuszczu znajdującego się na powierzchniach. Większość środków do czyszczenia kuchni może odkazić lub zdezynfekować blaty, ale tylko płyn do naczyń może z łatwością pozbyć się tłuszczu, który jest codziennie usuwany z garnków i naczyń. Roztwór ten jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku ceramicznych i szklanych powierzchni blatów.

Czyszczenie szafek kuchennych

Szafki kuchenne, tak samo jak blaty, są podatne na brud, tłuszcz i resztki żywności. Niezależnie od tego, czy jest to zapomniany rozpuszczony batonik czekoladowy czy plama tłuszczu po smażonym kurczaku, płyn do naczyń Pur może być rozwiązaniem na wszystkie zanieczyszczenia szafek kuchennych.

Najpierw pozbądź się jak najwięcej wysuszonego, lepkiego bądź sklejonego jedzenia za pomocą papierowego ręcznika. Następnie umyj szafki kuchenne za pomocą roztworu w butelce ze spryskiwaczem lub mieszaniny wody i płynu w misce, wcześniej wykorzystanej jako środek do czyszczenia blatów. Wyszoruj szafki miękką gąbką, aby pozbyć się brudu, a następnie szybko je wysusz papierowym ręcznikiem w celu uniknięcia smug.

Jak udrożnić odpływ

Żrące chemikalia obecne w wielu płynach do czyszczenia rur odpływowych mogą osłabić instalację wodną, a wzywanie hydraulika do udrożnienia odpływu to ostateczne (i kosztowne) rozwiązanie. W wielu przypadkach niedrożność odpływu jest spowodowana tłuszczem, a z tym łatwo mogą sobie poradzić płyn do naczyń i woda. Nalej dużą ilość płynu do naczyń Pur do niedrożnego odpływu w zlewie. W międzyczasie napełnij czajnik wodą z kranu i doprowadź ją do wrzenia. Po kilku minutach (należy pozwolić, aby płyn do naczyń przedostał się przez instalację wodną i pokrył niedrożności) wlej wrzącą wodę do odpływu, co pozwoli na jej wymieszanie z płynem do naczyń i pozbycie się tłuszczu z rur.

Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej

Płyn do naczyń Pur to fantastyczny sposób na czyszczenie urządzeń kuchennych, szczególnie wykonanych ze stali nierdzewnej. Aby je wyczyścić:

  1. Nałóż kilka kropel płynu do naczyń Pur na wilgotną, miękką gąbkę.
  2. Znajdź uziarnienie stali nierdzewnej. Jeżeli go nie widzisz, spróbuj je wyczuć palcami.
  3. Zacznij czyścić urządzenie, rozpoczynając od góry i przesuwając gąbkę zgodnie z kierunkiem uziarnienia.
  4. Całkowicie wypłucz nadmierną ilość płynu do naczyń.
  5. Szybko wysusz czystym ręcznikiem, aby zapobiec smugom i plamom wodnym.

Płyn do naczyń jako środek do czyszczenia zlewu

Po umyciu sterty brudnych naczyń w zlewie odprowadzana woda nie jest już krystalicznie czysta. Może na to nie wygląda, ale zlew wymaga wyczyszczenia.

Rozpocznij od płukania. Za pomocą ciepłej wody spłucz cząsteczki jedzenia z boków zlewu do syfonu kanalizacyjnego lub młynka do odpadów. Następnie dodaj płynu do naczyń Pur. Wykonaj okrąg wokół odpływu – taka ilość płynu w zupełności wystarczy do wyczyszczenia zlewu. Za pomocą czystej, miękkiej gąbki wyszoruj spód i boki zlewu, wykonując okrężne ruchy, następnie opłucz je wodą. Rozpocznij płukanie z boku, wykorzystując baterię kuchenną z wyciąganą wylewką lub węża, jeżeli jest taka możliwość. W przeciwnym wypadku wykorzystaj kubek z wodą. 

Chcesz, aby Twoja kuchnia była czysta? Wykorzystaj płyn do naczyń – jest to odpowiedni sposób na czyszczenie blatów, odpływów, szafek, zlewów i wszystkich innych akcesoriów.

Powiązane artykuły