Skip to Content

Certyfikaty

ECO Label

Ustanowiony w 1992 r. i uznawany w całej Europie i na świecie znak UE Ecolabel jest symbolem doskonałości środowiskowej, przyznawanym produktom i usługom spełniającym wysokie normy środowiskowe w całym cyklu ich życia: od wydobycia surowców, przez produkcję, dystrybucję, aż po usuwanie odpadów. Znak UE Ecolabel promuje gospodarkę cyrkularną, zachęcając producentów do wytwarzania podczas procesu produkcyjnego mniejszej ilości odpadów i CO2. Kryteria EU Ecolabel zachęcają również przedsiębiorstwa do opracowywania produktów, które są trwałe, łatwe do naprawy i recyklingu.

Kryteria EU Ecolabel stanowią precyzyjne wytyczne dla przedsiębiorstw, które chcą zmniejszyć swój wpływ na środowisko i zagwarantować skuteczność swoich działań w tym zakresie poprzez kontrole przeprowadzane przez strony trzecie. Ponadto wiele firm, opracowując swoje linie produktów, korzysta z kryteriów EU Ecolabel, szukając wskazówek dotyczących najlepszych praktyk przyjaznych dla środowiska.

Nasze produkty Pril Pronature składają się w 95% ze składników pochodzenia naturalnego, a korpusy butelek wykonane są w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu i posiadają certyfikat Ecolabel.

Pozostałe tematy