Skip to Content

Pakowanie i recykling

Nasze ambicje dotyczące opakowań

Opracowując opakowania, Henkel dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczne użytkowanie produktów, a jednocześnie ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko i ilość odpadów.

Nasi eksperci ds. opakowań nieustannie pracują nad opakowaniami o możliwie najniższym zużyciu materiałów oraz materiałami, dla których istnieją publiczne systemy recyklingu. Ponieważ bierzemy pod uwagę cały cykl życia naszych produktów, uwzględniamy również kwestię utylizacji i recyklingu materiałów opakowaniowych. 

Do 2025 r. zamierzamy doprowadzić do tego, aby 100% naszych opakowań nadawało się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Ponadto chcemy zwiększyć udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w naszych opakowaniach.

Szczegółowe informacje na temat zobowiązań firmy Henkel można znaleźć tutaj: https://www.henkel.com/sustainability/positions/packaging

Tabletki Somat w składanych pudełkach

Nasze składane pudełka są wykonane z papieru w pełni nadającego się do recyklingu. Co więcej, są one wykonane w ponad 80% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Opakowania typu flowpack na niektórych tabletkach, które należy usunąć przed użyciem, podlegają w całości recyklingowi. 

Somat tabletki i kapsułki w folii wodorozpuszczalnej

Nasze kapsułki oraz wybrane tabletki są zapakowane w rozpuszczalną w wodzie i biodegradowalną folię, która nie zawiera mikroplastiku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.henkel.com/sustainability/case-study-water-soluble-shell

Torebka zapewnia długotrwały okres przydatności tabletek i zmniejsza ilość odpadów.

Somat tabletki ProNature

Składane pudełko w pełni nadaje się do recyklingu i jest wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Somat żel

Po zużyciu zawartości butelki  należy usunąć osłonkę, która otacza butelkę niczym płaszcz. Logo z „zamkiem błyskawicznym” wskazuje na perforację osłonki, co ułatwia jej rozerwanie. Po zdjęciu osłony butelka nadaje się w całości do recyklingu. 

Somat nabłyszczacz

Butelka jest wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

Somat Intesywny środek do czyszczenia zmywarki

Butelka nadaje się w całości do recyklingu.

Somat tabletki Duo Machine Cleaner do czyszczenia zmywarki

Opakowanie nadaje się w całości do recyklingu. Papier i plastik zostają automatycznie oddzielone przed użyciem tabletek, co pozwala na łatwy i intuicyjny recykling kartonu papierowego w ramach zbiórki odpadów papierowych, a blistra w ramach zbiórki tworzyw sztucznych. 

Pudełko jest wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Blister jest wykonany z tworzywa PET pochodzącego w 100% z recyklingu.

Somat sól

Składane pudełko jest wykonane z papieru w pełni nadającego się do recyklingu, a ponad 80% jego zawartości pochodzi z recyklingu.

Pozostałe tematy

  • Nasza działalność w ramach całego łańcucha dostaw obejmuje optymalizację procesów transportowych i logistycznych pod kątem ochrony środowiska i efektywnego wykorzystania zasobów.

  • Czy chcesz wiedzieć, jak zapobiegać powstawaniu odpadów oraz jak prawidłowo używać naszych produktów? Więcej informacji znajdziesz tutaj.

  • Na opakowaniach naszych produktów Somat znajdują się logotypy posiadanych certyfikatów. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.