Skip to Content

Jak używać w domu?

Prawidłowe dozowanie

Produkty do indywidualnego dozowania

W przypadku żeli i proszków do mycia naczyń w zmywarkach należy dozować tylko niezbędną ilość środka czyszczącego, aby oszczędzać zasoby naturalne i chronić środowisko. Zalecane dawkowanie można znaleźć na opakowaniu i zależy ono od poziomu zabrudzenia naczyń. Zmywarka zapewnia automatyczne dozowanie nabłyszczacza w płynie. W zależności od modelu zmywarki dozowanie można regulować. Należy je zmniejszyć do niezbędnej ilości, która zapewnia uzyskanie efektu bez zacieków i plam.

Tabletki i kapsułki

Produkty te są już wstępnie dozowane w ilości niezbędnej do zapewnienia optymalnych rezultatów mycia. W szczególnych okolicznościach (np. przy bardzo twardej wodzie > 21°dH*) może być wymagane dodatkowe użycie soli i/lub nabłyszczacza.

*Zapytaj lokalnego dostawcę wody o twardość wody. Twardość wody różni się w zależności od regionu. Dla uzyskania pewności należy zapytać w lokalnym przedsiębiorstwie wodociągowym o właściwy stopień twardości wody. Wtedy będzie można dostosować dozowanie detergentu do odpowiedniej twardości wody, zgodnie z tabelą na etykiecie produktu.

Jak oszczędzać energię?

Zdecydowanie najwięcej energii i emisji CO2 w przypadku detergentów do mycia naczyń przypada na fazę użytkowania, tj. na sam proces zmywania w zmywarce. Największe zużycie energii przez zmywarkę przypada na proces podgrzewania wody. 

Dlatego przez lata stale ulepszaliśmy receptury Somat, aby zapewnić najwyższą skuteczność czyszczenia już w niższych temperaturach (np. programy ECO). Aby oszczędzać energię, zaleca się korzystanie z programu ECO i używanie cyklu intensywnego tylko do mocno zabrudzonych naczyń, takich jak garnki i patelnie.

Ponadto zalecamy prawidłowe załadowanie zmywarki, aby zapewnić jej wydajną pracę.

Niska temperatura: -20% zużycia energii (kWh/cykl)

Jak oszczędzać wodę?

Większe ilości lub resztki jedzenia należy jedynie zeskrobać z naczyń, ale należy unikać płukania wstępnego. Środki do czyszczenia zmywarki Somat zapewniają właściwe mycie bez płukania wstępnego.

Prawidłowe załadowanie zmywarki nie tylko pomaga oszczędzać energię, ale także wodę.

Wybór programu o niskim zużyciu wody, takiego jak program ECO, pomaga oszczędzać wodę.

Oblicz swój ślad węglowy

Poświęć chwilę na skorzystanie z kalkulatora śladu węglowego opracowanego przez Henkel i Instytut Wuppertal (Niemcy), aby dowiedzieć się, w jaki sposób Twoje osobiste wybory dotyczące stylu życia wpływają na Twój ślad węglowy. Wszystkie podane dane pozostaną anonimowe.

Pozostałe tematy

  • Wspieramy postęp gospodarki w obiegu zamkniętym, tworząc opakowania przynoszące korzyści ludziom i planecie

  • Od środków powierzchniowo czynnych po kompozycje zapachowe i wiele innych starannie dobranych składników - w celu zapewnienia najlepszych efektów działania przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko.

  • Na opakowaniach naszych produktów Somat znajdują się logotypy posiadanych certyfikatów. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.