Czy nasz płyn do naczyń nadaje się do skóry wrażliwej?

Jeżeli masz wrażliwą skórę i zastanawiasz się, czy możesz zmywać talerze i kubki bez nakładania gumowych rękawic lub myć ręce płynem do naczyń po przygotowaniu posiłku, oto kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę.

Zrozumienie znaczenia pH płynu do naczyń

Termin „pH” to symbol, który oznacza „potencjał wodoru”. Istnieją różne poziomy pH, które pomagają określić poziomy zasadowości lub kwasowości płynów rozpuszczalnych w wodzie, takich jak płyny do naczyń. 

Jeżeli masz wrażliwą skórę, poziom pH płynu musi być neutralny dla skóry lub zbliżony do neutralnego. Poziom pH skóry wynosi około 5,5, dlatego ważne jest używanie płynu do naczyń o zbliżonym pH. W przypadku płynów Pur Sekrety Pielęgnacji wartość ta wynosi od 5 do 6, a w przypadku pozostałych płynów Pur – od 7 do 8. Im wyższy poziom pH, tym bardziej prawdopodobne jest to, że płyn do naczyń uszkodzi kwaśny płaszcz ochronny lub zasadową warstwę Twojej skóry, które blokują bakterie i pomagają zachować naturalne oleje. Po uszkodzeniu kwaśnego płaszcza ochronnego skóry może wystąpić kilka objawów:

  • sucha skóra
  • popękana skóra
  • zapalenie skóry
  • egzema
  • wysypki

Dlatego też ważne jest stosowanie płynu do naczyń o odpowiednim poziomie pH.

Używanie płynu do naczyń w przypadku alergii lub wcześniej występujących schorzeń

Zapachowe lub bezzapachowe płyny do naczyń nie powinny powodować podrażnień skóry lub alergii, jeżeli postępuje się zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jednak jeżeli występują już u Ciebie objawy alergii, możesz potrzebować łagodniejszego produktu. Porozmawiaj z dermatologiem o alergii na detergenty przed zakupem jakiegokolwiek płynu do naczyń. Lekarz może pomóc Ci w wybraniu najlepszego płynu do naczyń dla Twojej skóry.

Najlepszy płyn do naczyń dla skóry wrażliwej

Płyny z lini Pur Sekrety Pielęgnacji są naszym najlepszymi produktami dla skóry wrażliwej. Te przyjazne dla skóry środeki są niezwykle łagodne i delikatne, ale jednocześnie bardzo skuteczne, dlatego Twoje naczynia będą dokładnie umyte. 

Produkty te są nie tylko łagodne dla dłoni, lecz również szybko ulegają biodegradacji, a ich butelki są mniej szkodliwe dla środowiska i pochodzą z recyklingu.

Jeżeli nadal martwisz się reakcją alergiczną lub uszkodzeniem kwaśnego płaszcza ochronnego, zastanów się nad założeniem gumowych rękawic podczas zmywania naczyń. Rękawice mogą być również przydatne, jeżeli masz suchą skórę. Ochronią wrażliwą skórę przed jej dalszym uszkodzeniem podczas procesu gojenia. 

Powiązane artykuły