Skip to Content

Czy Pur jest biodegradowalnym płynem do naczyń?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, Pur jest biodegradowalnym płynem do naczyń, ponieważ wszystkie zawarte w nim surfaktanty są biodegradowalne (badanie OECD 301). Jednak co dokładnie oznacza „biodegradowalny”? Oznacza to, że płyn do naczyń ulega rozpadowi w środowisku, nie niszcząc go. W wyniku jego rozkładu w glebie nie pozostaną żadne toksyny, chemikalia lub inne środki chemiczne, które mogłyby zaszkodzić roślinom, zwierzętom, a nawet ludziom.

Biodegradowalne substancje, takie jak płyn do mycia naczyń pur, rozkładają się szybko. Proces ten nie trwa wielu lat, dlatego możesz zachować spokój ducha podczas zmywania naczyń na kempingu.

Dlaczego płyn Pur zawiera enzymy?

Na liście składników płynu Pur znajdują się enzymy, które są w pełni naturalne i biodegradowalne. Składniki te pomagają pozbyć się trudnych do usunięcia plam i cząsteczek żywności, w tym:

  • jajek
  • dżemu
  • makaronu, ryżu, ziemniaków
  • lodów
  • budyniu

Dzięki płynom do naczyń zawierającym enzymy możesz z łatwością wyczyścić naczynia bez konieczności nadmiernego szorowania, w sposób przyjazny dla środowiska oraz przy niższej temperaturze.

Kolejną różnicą jest to, że płyny do naczyń Pril nie zawierają ostrych składników, takich jak fosforany, które nie rozkładają się tak jak enzymy i często dostają się do wody oraz gleby, zagrażając wielu żywym organizmom, takim jak algi, ryby i rośliny.

Powiązane artykuły