Jak dużo płynu do naczyń należy używać?

Dzięki długotrwałości płynu do naczyń Pur możesz umyć dużą ilość naczyń niewielką ilością płynu. Wykorzystanie odpowiedniej ilości płynu do naczyń zapobiega jego marnowaniu, a co za tym idzie – wpływa na oszczędzenie pieniędzy. Dzięki temu naczynia można również łatwo opłukać. Jeżeli wykorzystujesz zbyt dużo płynu, musisz dłużej płukać wodą talerze, kubki i inne naczynia. Z tego powodu marnujesz wodę i czas, a jeżeli naczynia nie będą odpowiednio wypłukane, pozostanie na nich reszta płynu do naczyń. Może to wpłynąć na potrawy i napoje, które będą mieć posmak płynu do naczyń.

Odpowiednia dawka płynu do mycia naczyń zależy od używanego produktu. Zależy również od tego, w jakim celu płyn jest używany. Istnieje wiele sposobów wykorzystania płynu do naczyń, na przykład do mycia samochodu, pozbywania się brudu z urządzeń lub wycierania podłóg.

Jednak poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących odpowiedniego dawkowania płynu Pur podczas ręcznego zmywania naczyń.

Pur Sekrety Świata i Pur Sekrety Pielęgnacji: odpowiednie dawkowanie

W przypadku nieskoncentrowanego płynu do mycia naczyń Pur standardowa dawka 5 ml (lub 1,5 łyżeczki) na 5 litrów wody jest wystarczająca. 

Jeżeli musisz sobie poradzić z uporczywym, zaschniętym jedzeniem i plamami, użyj więcej płynu i namocz naczynia przez kilka minut. Dawka około 5 ml płynu na 1 litr wody powinna wystarczyć do wyczyszczenia naczyń.

Pur: odpowiednie dawkowanie

Odpowiednia dawka płynu Pur  podczas zmywania naczyń jest również ważna. W normalnych warunkach około 3 ml (lub 1 łyżeczka) płynu do naczyń na 5 litrów wody pomoże pozbyć się brudu i osadu. Jednak w przypadku zmywania garnków, patelni lub innych bardzo zabrudzonych naczyń będziesz potrzebować dodatkowej mocy. Użyj około 5 ml (1,5 łyżeczki) płynu na 1 litr wody i namocz naczynia przez kilka minut, aby ułatwić proces czyszczenia.

Czy bąbelki powinny być widoczne?

Wielu ludzi błędnie uważa, że piana jest dowodem działania płynu do naczyń, dlatego gdy tylko bąbelki znikną, dodaje więcej płynu do wody. W rzeczywistości płyn do naczyń jest obecny w wodzie na długo po tym, gdy zniknie fizyczny dowód (piękne bąbelki). W większości przypadków można dalej myć naczynia bez obecnych mydlin.

Czy wiesz, jak dużo płynu używać? Unikaj używania zbyt dużej ilości płynu, stosując się do informacji o odpowiednich dawkach zalecanych dla wybranego płynu do naczyń Pril.

Powiązane artykuły