Skip to Content

Mycie naczyń podczas kempingu

Zwykłe naczynia są bardziej przyjazną dla środowiska i tańszą opcją podczas spędzania czasu na zewnątrz, jednak obecnie wielu ludzi woli korzystać z talerzy, kubków oraz innych elementów jednorazowego użytku, ponieważ nie są pewni, jak zmywać naczynia na kempingu. Oto kilka porad i wskazówek, które mogą przydać Ci się podczas kolejnej wycieczki. 

Dobór odpowiedniego płynu do naczyń

Niezależnie od tego, czy jesteś na kempingu czy samotnie w środku lasu, ważne jest używanie przyjaznego dla środowiska płynu do naczyń, takiego jak Pro Nature z oferty Pur. Tak jak wszystkie płyny do naczyń Pur, Pro Nature jest biodegradowalny i oparty na surowcach odnawialnych.

Grzanie, zmywanie, płukanie i suszenie

Najlepszym sposobem na podgrzanie wody do zmywania jest wlanie jej na patelnię lub do garnka, w którym potrawa była gotowana, po podaniu jedzenia. Dzięki temu woda może się podgrzać, gdy Ty spożywasz posiłek, a jedzenie znajdujące się na dnie lub po bokach naczynia nie zaschnie. Po zakończeniu jedzenia wlej gorącą wodę do wiadra z płynem do naczyń. Możesz również wykorzystać drugie wiadro z zimną wodą do opłukania naczyń po ich umyciu.

Akcesoria niezbędne do zmywania naczyń podczas kempingu

Najpierw zastanów się, jakie akcesoria musisz ze sobą zabrać. Potrzebne będą: ekologiczny płyn do naczyń, dwa wiadra lub duże miski i ręczniki kuchenne. Poza tym musisz zabrać szczotkę do zmywania, gąbkę lub ściereczkę, aby umyć brudne naczynia.

Oprócz tego przydadzą Ci się również gumowe rękawice, suszarka do naczyń, sitko i szczypce, które jeszcze bardziej ułatwią proces zmywania.

Mycie naczyń podczas kempingu: krok po kroku

Wszystko przygotowane do zmywania naczyń podczas kempingu? Oto co musisz wiedzieć.

  1. Usuń resztki jedzenia z naczyń.
  2. Podgrzej wodę na kuchence turystycznej lub nad ogniskiem.
  3. Przygotuj dwie miski do zmywania (jedna z gorącą wodą, druga z zimną).
  4. Wlej płyn do naczyń do miski z gorącą wodą. Zalecamy użycie biodegradowalnego płynu do naczyń Pro Nature z oferty Pril. 
  5. Umyj naczynia w gorącej wodzie, następnie opłucz je w zimnej wodzie.
  6. Wysusz naczynia na suszarce lub za pomocą ręcznika.
  7. Wylej zużytą wodę z dala od kempingu.

Pozbywanie się zużytej wody

Ze względów bezpieczeństwa poczekaj, aż woda trochę ostygnie przed jej wylaniem. Jeżeli znajdujesz się na kempingu, prawdopodobnie będziesz mieć dostęp do obszaru utylizacji zużytej wody lub zlewu przeznaczonego na pomyje. Jeżeli nie ma takiego miejsca, przecedź płyn przez sitko i wrzuć cząsteczki jedzenia do ogniska. Brudna woda powinna być wylewana co najmniej 60 metrów od kempingu, aby upewnić się, że małe cząsteczki jedzenia pozostałe w wodzie nie przyciągną zwierząt na miejsce kempingu. 

Jedziesz na kemping? Oszczędź pieniądze i wykorzystaj zwykłe naczynia. Zmywanie naczyń nie jest tak trudne, jak myślisz. Wystarczy postępować zgodnie z naszymi wskazówkami.

Powiązane artykuły