Skip to Content

Jaki detergent wybrać dla Twojej zmywarki?

Detergenty do zmywarek dostępne są w różnych formach. Która jest najlepsza dla Ciebie? Krótka odpowiedź brzmi następująco: ta, która Ci się najbardziej podoba. Możesz wykonać własne porównanie, przetestować najlepsze produkty w swojej zmywarce, a następnie zdecydować, czy wolisz tabletki, proszek czy żel. Ponieważ tabletki są najpopularniejszą formą detergentu, w tej kategorii znajdziesz największy wybór produktów. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis zastosowań poszczególnych rodzajów tabletek.

Detergenty do zmywarek w formie tabletek – najpopularniejszy produkt

Tabletki do zmywarki są popularną formą detergentu do zmywarek. Są łatwe w użyciu, wydajne i dostępne są ich różne rodzaje. Ponieważ dostępnych jest wiele różnych rodzajów tabletek, na pewno znajdziesz produkt w niższej cenie lub w ramach specjalnej oferty. Dowiedz się, które tabletki są dla Ciebie najlepsze dzięki poniższej tabeli z porównaniem.

1. Tabletki Somat Classic Tabs są najlepszym ogólnym środkiem czyszczącym, jeśli poszukujesz tabletek połączonych z dodatkami soli i środku do płukania. Dowiedz się, jak używać tabletek do zmywarki, dodawać sól i środek do płukania dzięki poniższemu filmowi.

2. Tabletki Somat 7 All in 1 oferują te same właściwości czyszczące co klasyczne tabletki, plus sześć dodatkowych korzyści, w tym natychmiastową aktywację, usuwanie plam z kawy i herbaty, ochronę szkła, środek do płukania, sól do zmywarki, ochronę urządzenia.

3. Jeśli szukasz jeszcze bardziej wydajnego produktu wielofunkcyjnego, tabletki Somat 10 All in 1 Extra oferują te same właściwości czyszczące co klasyczne tabletki, plus sześć korzyści tabletek Somat 7 oraz dodatkowe korzyści dające w sumie 10 zalet: neutralizator zapachu, wydajne czyszczenie od 40° i dodatkowe nabłyszczanie stali nierdzewnej.

Naszymi najlepszymi tabletkami do zmywarek są Somat Gold 12 Multi-Active. Poza wszystkimi korzyściami opisanymi powyżej oferują dodatkową moc czyszczenia przypalonych garnków i patelni oraz dodatkowy efekt suszenia. Bonus: tabletki zapakowane są w cienką folię, której nie trzeba zdejmować. Wystarczy umieścić je w pojemniku na detergent w zmywarce, a rozpuszczą się wewnątrz urządzenia. Przy okazji: nie tylko my sądzimy, że tabletki Somat Gold są najlepszymi dostępnymi tabletkami do zmywarek. Uznany niemiecki instytut badań produktów konsumenckich „Stiftung Warentest” w ostatnim porównaniu produktów uznał je za najlepsze wielofunkcyjne tabletki do zmywarek. Zwyciężyły również w innych testach.

Detergent do zmywarek w proszku – klasyczny i niezawodny

Detergent do zmywarek w proszku był standardowym produktem do momentu wprowadzenia tabletek w latach 90. To tabletki w sypkiej formie, która pozwala na dokładne dozowanie detergentu. Jeśli poszukujesz klasycznego detergentu, wybierz proszek Somat Classic Powder.

Umieść proszek w tym samym miejscu, co tabletkę. Użyj miarki lub łyżki, aby dodać proszek do dystrybutora zmywarki, zgodnie z instrukcjami dawkowania na opakowaniu. Pamiętaj o środku do płukania i soli, gdyż proszek nie zawiera tych dodatków.

Detergent do zmywarek w żelu – nowa gwiazda

W ostatnich latach żel zdobył dużą popularność. Somat Power Gel wyjątkowo dobrze usuwa tłuszcz – doskonały, gdy zmywasz tłuste naczynia po grillowaniu lub smażeniu. Nie tylko wyczyści naczynia i patelnie, ale pomoże też usunąć pozostałości tłuszczu w zmywarce, na przykład na filtrze. Dodatkowymi korzyściami są elastyczne dozowanie i większy połysk. Połącz ten żel z solą, jeśli twardość wody przekracza 21°dH (niemieckie stopnie twardości).

Dowiedz się, jak używać żelu do zmywarki dzięki poniższemu filmowi.

Kapsułki z detergentem w postaci żelu i proszku

Kapsułki z żelem i proszkiem to nowe gwiazdy w świecie detergentów do zmywarek. Somat Power Caps łączą silny proszek i usuwający tłuszcz żel z solą i środkiem do płukania w jednej wygodnej kapsułce. Dozowanie nie może być łatwiejsze, cały produkt jest umieszczany w zmywarce bez potrzeby odpakowywania.

Dowiedz się, jak używać kapsułek do zmywarki dzięki poniższemu filmowi.

Więcej z tej kategorii

 • Wskazówki dotyczące twardej wody w zmywarce
 • Jak działa zmywarka i co dzieje się w jej wnętrzu? Kamery pozwalają nam zajrzeć do środka!
 • Dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe?

  Zastanawiasz się dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak rozwiązać problem i zapobiec mu w przyszłości!

 • Kosz, czy szuflada na sztućce w zmywarce?

  Zastanawiasz się co lepsze – koszyk, czy szuflada na sztućce? Sprawdź nasz artykuł i poznaj wady i zalety każdego rozwiązania!

 • Tryb eco w zmywarce

  Szukasz sposobu na zaoszczędzenie wody i energii elektrycznej? Dowiedz się, ile trwa tryb eco w zmywarce oraz jakie są jego zalety!

 • Jak ładować zmywarkę, aby uzyskać najlepsze rezultaty
 • Zmywarka nie grzeje wody

  Twoja zmywarka nie podgrzewa wody? Istnieją proste sposoby, aby zaradzić temu problemowi! Sprawdź nasz artykuł!

 • Czyszczenie zmywarki

  Każda zmywarka wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać czyszczenie zmywarki!

 • Jak pozbyć się brzydkich zapachów ze zmywarki

  Twoja zmywarka śmierdzi? Sprawdź nasze porady i dowiedz się co zrobić, aby z urządzenia nie wydobywał się nieprzyjemny zapach!

 • Dlaczego detergent do zmywarki niezawierający fosforanu jest lepszy dla środowiska?
 • Jaka temperatura zmywarki charakteryzuje się najwyższym zużyciem?
 • Czy zmywarka to najlepszy sposób na zmywanie naczyń?

#ENJOYTOGETHER

 • Znajdź idealny przepis i spraw przyjemność najbliższym przy kolejnym wspólnym spotkaniu.

 • Wiele z najpiękniejszych momentów w naszym życiu doświadczamy przygotowując lub dzieląc się posiłkiem. Takie chwile łączą. Sprawdź nasze pomysły jak można spędzać wspólnie czas w naszych artykułach.

 • Kto powiedział, że zmywanie musi być nudne? Z naszymi wskazówkami i grami zabawa gwarantowana! A dzięki naszym skutecznym produktom zmywanie to bułka z masłem!