Jak pozbyć się brzydkich zapachów ze zmywarki

Wyciągasz doskonale umyte naczynia ze zmywarki, lecz z urządzenia wciąż unosi się brzydki zapach? Czy zapach ten wyczuwalny jest przed myciem czy po? Wyjaśnimy, czego użyć, od środka do czyszczenia po dezodorant, aby naczynia pachniały tak samo dobrze jak wyglądają.

Jak czyścić zmywarkę przy użyciu środka do czyszczenia Somat

Jeśli zmywarka brzydko pachnie, może być to czas na dokładne jej umycie. Na szczęście jest to łatwe zadanie, które najlepiej wykonywać regularnie, aby uniknąć brzydkich zapachów i kosztownych napraw. Wystarczy wykonać opisane kroki:

1. Najczęstszą przyczyną problemu są resztki jedzenia gromadzące się na dnie zmywarki. Po zakończeniu zmywania wyczyść filtry, które zapobiegają zatykaniu zmywarki przez resztki jedzenia, tłuszcz i inne elementy. Większość zmywarek zbudowana jest w podobny sposób, lecz zapoznaj się z instrukcją, aby sprawdzić budowę Twojego modelu.

2. Usuń dolny poziom, aby dostać się do filtra. Konieczne może być usunięcie dużej metalowej pokrywy, na której również mogą zbierać się tłuszcz lub resztki jedzenia (jeśli tak, wyczyść pokrywę). Na środku metalowej podstawy znajduje się plastikowy filtr, który powinno dać się łatwo odkręcić. Możesz założyć rękawiczki, gdyż w tym miejscu jest dużo brudu.

3. Wypłucz filtr pod bieżącą ciepłą wodą, a następnie umyj go ciepłą wodą z mydłem. Jeśli to możliwe, użyj starej szczotki – ostatecznie to brud z miesiąca (lub kilku miesięcy) zmywania. Jeśli masz problemy z usunięciem całości tłuszczu, namocz filtr w ciepłej wodzie, a następnie wyczyść go środkiem do czyszczenia.

4. Ponownie zamontuj filtr i umyj wnętrze zmywarki środkiem do czyszczenia, w szczególności wokół drzwi. Konieczne może być zastosowanie środka do usuwania kamienia. Jeśli zauważysz dużo kamienia, upewnij się, że używasz soli do zmywarki, która równoważy twardą wodę. 

5. Użyj środka do czyszczenia zmywarki w celu usunięcia pozostałego tłuszczu i kamienia z rur, zaworów, i przewodów, których nie można wyczyścić ręcznie. Somat oferuje intensywny środek do czyszczenia, który dodaje się do cyklu o najwyższej temperaturze w pustej zmywarce.

Tabletki do czyszczenia zmywarki Somat są łagodniejsze, dlatego można ich używać podczas normalnego zmywania. 

Jak utrzymywać czystość zmywarki

Powyższe czyszczenie mechaniczne i chemiczne należy wykonywać raz w miesiącu. Możesz zminimalizować ilość resztek jedzenia w filtrze, zawsze zdrapując je z naczyń przed umieszczeniem ich w zmywarce. Nie spłukuj jednak talerzy, gdyż może to negatywnie wpłynąć na wydajność środka do czyszczenia. Na koniec, aby uniknąć stęchłego zapachu wody po zakończeniu zmywania, zostaw drzwi zmywarki otwarte na jakiś czas.

Nadaj swojej zmywarce świeży zapach dzięki Somat Deo Duo-Perls

Istnieje jeden etap procesu zmywania, podczas którego najtrudniej uniknąć brzydkiego zapachu ze zmywarki – to moment, kiedy zmywarka wypełniona jest brudnymi naczyniami. Stanowi to szczególny problem, kiedy napełnienie zmywarki zajmuje kilka dni i/lub temperatura w kuchni jest wysoka. W takich przypadkach polecamy skorzystać z odświeżacza do zmywarki Somat Deo Duo-Perls, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pozostawia przyjemny, cytrusowy zapach. Działa także pomiędzy cyklami mycia i wystarcza nawet na 60 cykli zmywania. 

Więcej z tej kategorii

#ENJOYTOGETHER

  • Znajdź idealny przepis i spraw przyjemność najbliższym przy kolejnym wspólnym spotkaniu.

  • Wiele z najpiękniejszych momentów w naszym życiu doświadczamy przygotowując lub dzieląc się posiłkiem. Takie chwile łączą. Sprawdź nasze pomysły jak można spędzać wspólnie czas w naszych artykułach.

  • Kto powiedział, że zmywanie musi być nudne? Z naszymi wskazówkami i grami zabawa gwarantowana! A dzięki naszym skutecznym produktom zmywanie to bułka z masłem!