Skip to Content
Ojciec i córka wkładają w domu naczynia do zmywarki.

Zmywarka buczy – jak znaleźć przyczynę problemu?

Nawet najlepsza zmywarka nie jest całkowicie cicha. Jeśli jednak nagle zaczyna szumieć, jest to nie tylko irytujące, ale może być również pierwszą oznaką ukrytego problemu. Przed skontaktowaniem się z obsługą klienta i ewentualnym zapłaceniem dużych pieniędzy, zaleca się najpierw samodzielne sprawdzenie urządzenia. Twoja zmywarka buczy i nie pobiera wody? Podpowiemy Ci, co z tym zrobić!

Zmywarka buczy po włączeniu? Dokładnie wyczyść urządzenie

Zanim sprawdzisz urządzenie pod kątem technicznym, warto je najpierw dokładnie wyczyścić. Intensywny środek do czyszczenia zmywarki Somat wyjątkowo skutecznie usuwa tłuszcz i wszelkie osady z kamienia. Gdy urządzenie jest całkowicie czyste, można również szybciej znaleźć wszelkie problemy i usterki.

Zmywarka buczy: wykluczamy przyczyny

Najprostszym sposobem, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zmywarka buczy jest określenie, kiedy pojawia się problem. Jeśli wiesz dokładnie, co dzieje się w zmywarce, możesz szybko wykluczyć niektóre możliwe przyczyny. Czy buczenie zaczyna się natychmiast po włączeniu, czy występuje tylko podczas cyklu zmywania? Czy hałas jest taki sam w każdym cyklu zmywania, czy występuje tylko od czasu do czasu? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na te pytania, jesteś coraz bliżej rozwiązania problemu.

Nieprawidłowe ładowanie zmywarki, jako źródło problemu

Zanim przejdziesz do aspektów technicznych, powinieneś wykluczyć jedno możliwe źródło problemu. Czasami zmywarka buczy, ponieważ została nieprawidłowo załadowana. Na przykład, jeśli większe naczynia blokują ramiona spryskujące, może to prowadzić do głośnego i ciągłego hałasu. W takim przypadku należy zmienić ułożenie naczyń i upewnić się, że ramiona spryskujące mogą się swobodnie poruszać. Prawidłowe ładowanie zmywarki sprawi, że naczynia będą czyste, a urządzenie bezpieczne.

Technik sprawdza zmywarkę.
W razie wątpliwości należy skonsultować się z ekspertem.

Zmywarka buczy: bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli hałas nie jest spowodowany nieprawidłowym układaniem naczyń, prawdopodobnie wystąpił problem techniczny lub dopływ wody nie działa prawidłowo. Na szczęście możesz to sprawdzić samodzielnie. Ważne jest jednak, aby przed dostaniem się do urządzenia odłączyć je od zasilania. W przypadku poważnych usterek, ze względów bezpieczeństwa należy również pozostawić kontrolę specjaliście.

Wadliwe doprowadzanie wody może powodować buczenie zmywarki

Jeśli zmywarka buczy po włączeniu, może to być spowodowane przerwą w dopływie wody. Należy zatem sprawdzić, czy odpowiedni kran jest całkowicie otwarty. Drugą możliwą przyczyną jest załamanie lub pęknięcie węża dopływowego. Jeśli i tutaj wszystko jest w porządku, sprawdź zawór elektromagnetyczny, który reguluje dopływ wody. Jeśli jest zablokowany lub uszkodzony, może to być przyczyną nietypowych dźwięków wydawanych przez zmywarkę.

W razie wątpliwości wezwij eksperta

Istnieją inne powody, dla których zmywarka może głośno buczeć. Wadliwa pompa obiegowa lub uszkodzony przełącznik ciśnienia są również możliwymi przyczynami problemu. Te naprawy należy jednak powierzyć specjalistom. Jeżeli Twoja zmywarka buczy nawet, gdy jest wyłączona, również zgłoś się do specjalisty!

Więcej z tej kategorii

 • Wskazówki dotyczące twardej wody w zmywarce
 • Jak działa zmywarka i co dzieje się w jej wnętrzu? Kamery pozwalają nam zajrzeć do środka!
 • Dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe?

  Zastanawiasz się dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak rozwiązać problem i zapobiec mu w przyszłości!

 • Kosz, czy szuflada na sztućce w zmywarce?

  Zastanawiasz się co lepsze – koszyk, czy szuflada na sztućce? Sprawdź nasz artykuł i poznaj wady i zalety każdego rozwiązania!

 • Tryb eco w zmywarce

  Szukasz sposobu na zaoszczędzenie wody i energii elektrycznej? Dowiedz się, ile trwa tryb eco w zmywarce oraz jakie są jego zalety!

 • Jak ładować zmywarkę, aby uzyskać najlepsze rezultaty
 • Zmywarka nie grzeje wody

  Twoja zmywarka nie podgrzewa wody? Istnieją proste sposoby, aby zaradzić temu problemowi! Sprawdź nasz artykuł!

 • Czyszczenie zmywarki

  Każda zmywarka wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać czyszczenie zmywarki!

 • Jak pozbyć się brzydkich zapachów ze zmywarki

  Twoja zmywarka śmierdzi? Sprawdź nasze porady i dowiedz się co zrobić, aby z urządzenia nie wydobywał się nieprzyjemny zapach!

 • Tabletki, proszek lub żel – najlepszy detergent dla Twojej zmywarki i sposób jego stosowania
 • Dlaczego detergent do zmywarki niezawierający fosforanu jest lepszy dla środowiska?
 • Jaka temperatura zmywarki charakteryzuje się najwyższym zużyciem?

#ENJOYTOGETHER

 • Znajdź idealny przepis i spraw przyjemność najbliższym przy kolejnym wspólnym spotkaniu.

 • Wiele z najpiękniejszych momentów w naszym życiu doświadczamy przygotowując lub dzieląc się posiłkiem. Takie chwile łączą. Sprawdź nasze pomysły jak można spędzać wspólnie czas w naszych artykułach.

 • Kto powiedział, że zmywanie musi być nudne? Z naszymi wskazówkami i grami zabawa gwarantowana! A dzięki naszym skutecznym produktom zmywanie to bułka z masłem!