Skip to Content

Dekoracja stołu na urodziny i nie tylko

Urodziny zawsze są świetnym powodem do świętowania i doskonałą okazją, aby zebrać przyjaciół i rodzinę przy jednym stole. Muzyka, tańce i pyszne jedzenie (koniecznie zajrzyj do naszych przepisów) to najważniejsze składniki udanej uroczystości. Odpowiednia dekoracja stołu na urodziny może jednak sprawić, że impreza nabierze jeszcze ciekawszego klimatu.

Rodzina w imprezowych czapeczkach gromadzi się wokół młodego mężczyzny siedzącego przy stole, aby zdmuchnąć świeczki na jego urodzinowym torcie

Dekoracje stołu na imprezę osiemnastkową

Wreszcie pełnoletni(a)! 18. urodziny są bardzo wyjątkowym wydarzeniem w życiu młodej osoby i zasługują na huczne świętowanie. Dekoracja stołu urodzinowego dla młodych dorosłych powinna być stylowa, ale nie zbyt wystawna.

Możesz, na przykład, wybrać czarny jako podstawowy kolor, a następnie dodać do niego kontrastujące elementy (różowe lub pomarańczowe). W przypadku osiemnastki solenizant jest dumny ze swojego wieku i wszyscy mogą to zobaczyć. Warto więc udekorować stół i pomieszczenie girlandami, balonami, serpentynami, serwetkami i innymi elementami, które będą ozdobione dużą liczbą „18”.

Dekoracje można oczywiście wykonać samemu. Duże wrażenie robi umieszczenie różnych zdjęć solenizanta wewnątrz dekoracyjnej cyfry.

Dekoracja stołu na okrągłe urodziny

Wybór dekoracji stołu urodzinowego zależy zarówno od osobistego gustu, jak i wieku solenizanta. Niektórzy wolą skromne dekoracje, a innym daleko od stwierdzenia, że „mniej znaczy więcej”. Jeśli uwzględnisz cechy i preferencje solenizanta oraz zadbasz o szczegóły, wszystko musi się udać.

Dekoracja stołu na 30. urodziny

W wieku 30 lat świętujesz początek najlepszego okresu swojego życia. Co powiesz na imprezę tematyczną w kolorze czerni i bieli, huczną retro imprezę lub zabawną imprezę kostiumową? Oczywiście, wybrany motyw urodzinowy powinien być również odzwierciedlony w dekoracji stołu. Jeśli zdecydujesz się, na przyład, na retro imprezę, wystarczy, że wyciągniesz naczynia, sztućce i szklanki z piwnicy rodziców lub dziadków.

Dekoracja stołu na 50. urodziny

Na imprezę z okazji 50. urodzin warto wybrać jasną dekorację stołu. Połącz świeczki, serwetki lub dekoracyjny piasek w intensywnym turkusowym kolorze z białymi naczyniami. Jeśli wolisz bardziej dyskretny wygląd, postaw na żółte elementy dekoracyjne. Połącz je z białym bukietem kwiatów (na przykład z hortensji lub piwonii). Doskonale uzupełni on dekorację stołu urodzinowego.

Dekoracja stołu na 60. urodziny

Dekorując stół na swoje 60. Urodziny, możesz połączyć bieżnik w kolorze bakłażanowym z kremowymi serwetkami i świeczkami. Nakryj stół eleganckimi, ale prostymi, białymi talerzami porcelanowymi. Dekoracja stołu będzie się prezentowała szczególnie wyjątkowo, jeśli wzdłuż bieżnika, oraz między talerzami, wysypiesz jasne płatki kwiatów.

Kolorowa dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe dziecka

Dekoracja stołu na przyjęcie urodzinowe dziecka jest oczywiście zupełnie inna niż w przypadku imprezy z okazji urodzin osoby dorosłej. Dla najmłodszych ilość ozdób i kolorów nigdy nie jest zbyt duża. Oprócz balonów, girland i czapek, warto zakupić kolorowe, papierowe naczynia. Podczas wielu zabaw nie ulegną one zniszczeniu. Przed zakupem wszystkich ozdób i naczyń, warto również zaplanować temat imprezy. Najlepiej, jeśli będzie powiązany z ulubioną bajką lub filmem solenizanta.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na dekoracje stołu na imprezę zachwycą Twoich gości! Po zakończonym świętowaniu na pewno przyjdzie czas na sprzątanie. Na szczęście, dzięki produktom Pur do zmywania ręcznego, lub produktom Somat do zmywania w zmywarce, będzie to dziennie łatwe!

Więcej z tej kategorii

 • Wskazówki dotyczące twardej wody w zmywarce
 • Jak działa zmywarka i co dzieje się w jej wnętrzu? Kamery pozwalają nam zajrzeć do środka!
 • Dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe?

  Zastanawiasz się dlaczego szklanki ze zmywarki są matowe? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak rozwiązać problem i zapobiec mu w przyszłości!

 • Kosz, czy szuflada na sztućce w zmywarce?

  Zastanawiasz się co lepsze – koszyk, czy szuflada na sztućce? Sprawdź nasz artykuł i poznaj wady i zalety każdego rozwiązania!

 • Tryb eco w zmywarce

  Szukasz sposobu na zaoszczędzenie wody i energii elektrycznej? Dowiedz się, ile trwa tryb eco w zmywarce oraz jakie są jego zalety!

 • Jak ładować zmywarkę, aby uzyskać najlepsze rezultaty
 • Zmywarka nie grzeje wody

  Twoja zmywarka nie podgrzewa wody? Istnieją proste sposoby, aby zaradzić temu problemowi! Sprawdź nasz artykuł!

 • Czyszczenie zmywarki

  Każda zmywarka wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać czyszczenie zmywarki!

 • Jak pozbyć się brzydkich zapachów ze zmywarki

  Twoja zmywarka śmierdzi? Sprawdź nasze porady i dowiedz się co zrobić, aby z urządzenia nie wydobywał się nieprzyjemny zapach!

 • Tabletki, proszek lub żel – najlepszy detergent dla Twojej zmywarki i sposób jego stosowania
 • Dlaczego detergent do zmywarki niezawierający fosforanu jest lepszy dla środowiska?
 • Jaka temperatura zmywarki charakteryzuje się najwyższym zużyciem?

#ENJOYTOGETHER

 • Znajdź idealny przepis i spraw przyjemność najbliższym przy kolejnym wspólnym spotkaniu.

 • Wiele z najpiękniejszych momentów w naszym życiu doświadczamy przygotowując lub dzieląc się posiłkiem. Takie chwile łączą. Sprawdź nasze pomysły jak można spędzać wspólnie czas w naszych artykułach.

 • Kto powiedział, że zmywanie musi być nudne? Z naszymi wskazówkami i grami zabawa gwarantowana! A dzięki naszym skutecznym produktom zmywanie to bułka z masłem!